#LaboratoriaPrzyszłości- luty

9 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa taneczna, podczas której bawiła się całą szkołą. W trakcie zabawy nasi uczniowie doskonalili umiejętności fotografowania oraz nagrywania filmów dokumentując, przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości- marzec

        2 marca 2023 r. uczniowie klasy III w ramach zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poznawali historię środków transportu. Na zajęciach rozmawiali i oglądali pojazdy, jakie można spotkać we współczesnym świecie. Następnie uczniowie wcielili się w role konstruktorów i  podjęli trud wykonania pojazdu, który w przyszłości posłużyłby ludziom do transportu. Budowle powstały z Klocków Lego Education Spike Prime, zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia te miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia logicznego poprzez tworzenie własnych projektów, pobudzanie uczniów do refleksji na temat zdolności, zainteresowań, predyspozycji zawodowych, uzdolnień.

#LaboratoriaPrzyszłości- kwiecień

            Tradycją w Polsce jest wywieszanie biało-czerwonej flagi na domach podczas świąt narodowych i właśnie nadszedł czas, kiedy kalendarz przynosi kilka okazji do jej wywieszenia, czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadający 2 maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja. I właśnie w oczekiwaniu na te święta uczniowie klasy ósmej oraz piątej postanowili uszyć flagi oraz przygotować kotyliony by podczas akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zdobiły piersi uczniów, a flagi wywiesić na swoich domach. Uczniowie wykonywali je w czwartek, 28 kwietnia 2023 r. wspólnie z panem Jackiem Moskwą, nauczycielem historii.

            Te nietypowe zajęcia uczniowie uwiecznili za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zdjęcia wykonane tym sprzętem, trafią do naszej kroniki szkolnej.

#LaboratoriaPrzyszłości- maj

          W trakcie zajęć z wychowawcą, 4 maja 2023 roku w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy V wzięli udział w zajęciach z fotografii. Lekcja miała na celu rozwijanie u dzieci pasji fotografowania, pobudzenie kreatywności, integrację klasy, a także uwiecznienie piękna wiosennego krajobrazu oraz wspólnie spędzonych chwil na łonie przyrody.

          W trakcie wykonywania fotografii, aparatem zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, uczniowie dowiedzieli się, iż aparaty fotograficzne mają różne funkcje, które uatrakcyjniają zdjęcia np. „Tryb portretowy”, a także poznali kilka zasad robienia wyraźnych zdjęć, np. taką, że nigdy nie kierujemy urządzenia, którym robimy zdjęcia, w stronę słońca.  

          Uczniowie świetnie bawili się robiąc zdjęcia koleżankom i kolegom z różnej perspektywy, a także uwieczniając piękno wiosennego krajobrazu. Kto wie, może niektórzy z nich rozwiną w sobie pasję fotografowania i w przyszłości podejmą zawód związany z fotografią.

#LaboratoriaPrzyszłości- czerwiec

               W czerwcu, tuż przed wakacjami, dzieciom ciężko skupić się na lekcjach, dlatego też nauczyciele z naszej szkoły starają się , by były one ciekawe i inspirujące. Pomagają im w tym przedmioty zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

              Dzieci najchętniej uczestniczą w zajęciach, podczas których budują z klocków LEGO Education SPIKE, dlatego też w klasie I odbyła się lekcja z ich udziałem. Uczniowie, po omówieniu różnic, jakie występują pomiędzy miastem a wsią, mieli za zadanie zbudować budowlę lub element przestrzeni, który kojarzy im się z miastem bądź wsią. Na zakończenie zajęć, pierwszaki udały się do sali komputerowej, by tam zapoznać się z drukarką 3D. Dzieci dowiedziały się jak działa taka drukarka i w jakich celach jest używana.