Dnia 13 października 2023 r. miała miejsce w naszej szkole  uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej połączona z obchodami 250-lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Pasowanie na ucznia to z pewnością wyjątkowa chwila, nie tylko dla pierwszoklasistów, ale też ich rodziców. Pierwszoklasiści mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie oraz wokalne podczas przygotowanego programu artystycznego. Następnie zgodnym chórem złożyli przysięgę na flagę państwową. Uroczystego aktu pasowania dokonała Dyrektor szkoły Pani Emilia Starzyk, przyjmując najmłodszych uczniów do grona społeczności szkolnej. Uczniowie pierwszej klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a w ich sali czekał przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Uczniom pierwszej klasy gratulujemy wspaniałego występu oraz życzymy wielu sukcesów i radosnych chwil w naszej szkole.

Tuż po występie pierwszoklasistów rozpoczął się apel skierowany do Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły, przygotowany przez uczniów klasy 6.  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie w piękny sposób przekazali nauczycielom swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę. Program artystyczny, który przygotowali opiewał również w żartobliwe treści, dzięki czemu te kilkanaście minut występu oglądało się z ogromną przyjemnością.

Na zakończenie spotkania głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała uczniom za piękny występ, a nauczycielom za dotychczasową pracę. Złożyła też życzenia wielu sił, wytrwałości oraz sukcesów w pracy zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Dzieci podziękowały za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.