Od paru lat w Polsce obowiązuje segregacja śmieci, pomimo to nadal wiele ludzi ma z tym problem. W piątek, 27 października 2023 r. mieliśmy okazję uzupełnić braki w umiejętnościach segregowania śmieci, ponieważ naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy FART-BIS, by porozmawiać z naszymi uczniami na temat odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz niezamieszkałych posesji, na których powstają odpady komunalne na terenie gminy Sienno.  

                  W trakcie pogadanki uczniowie dowiedzieli się, jak segregować śmieci oraz co dzieje się z odpadami, kiedy firma wywozowa odbiera je z naszych posesji. Uczniowie dowiedzieli się także, gdzie w naszej gminie mogą znajdować się  miejsca, w których można zostawić m.in. zużyte baterie oraz świetlówki czy przeterminowane leki.  Poza tym dzieci mogły uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z ekologią. Na koniec spotkania zebrani otrzymali ulotki, które mają im pomóc w segregacji śmieci.

                Nasi uczniowie zostali pochwaleni przez pracownika firmy FART-BIS, ponieważ wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu. Poza tym byli aktywni w trakcie spotkania, zadając lub odpowiadając na pytania związane z odpadami.

Wizyta FART-BIS